SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Aksoy Kadın Sağlığı Projesini Bilgilendirdi

Aksoy Kadın Sağlığı Projesini Bilgilendirdi

27 Aralık 2013 17:42 Cuma Hülya Aksoy meme kanseri ve diğer kanser türleri hakkında bilgi vererek erken teşhisin önemini anlattı.

'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' kapsamında çalışmalarına ve bilgilendirme toplantılarına devam eden Hülya AKSOY, 27.12.2013 Cuma günü saat 10.30'da, Bafra ilçemizde Özel Medibafra Hastanesi toplantı salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında kadınlarımıza meme kanseri ve diğer kanser türleri hakkında bilgi vererek erken teşhisin önemini anlattı.

      Ocak 2011’ de başlayıp Aralık 2013’de bitirilmesi planlanan  ve ilimiz genelinde 355 bin kadına ulaşılması hedeflenen 'Kadın Sağlığı Eğitim Projesi' faaliyetleri kapsamında sağlık konusunda kadınlarımızı bilgilendirmeye devam eden Vali Hüseyin AKSOY'un eşi  Hülya AKSOY,   Özel Medibafra Hastanesi’nde görevli personel, hasta, hasta yakınları ve Bafra halkına yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında, kadınlarımıza meme kanseri ve diğer kanser türleri hakkında bilgi vererek erken teşhisin önemini anlattı.

      Bilgilendirme toplantısı açılış konuşmasını yapan Özel Medibafra Hastanesi İşletme Müdürü Dr. Şafak AYGÜL “Bugün burada toplanmamıza vesile olan 'Kadın Sağlığı Projesi' ile Kadın Sağlığı’nın değerini bizlere bir kere daha hatırlatan  Vali Hüseyin AKSOY’un değerli eşi Sayın Hülya AKSOY hanımefendiye tüm Bafra halkı ve Özel Medibafra Hastanesi olarak hoş geldiniz diyorum.”dedi.

      Daha sonra Özel Medibafra Hastanesi İşletme Müdürü Dr. Şafak AYGÜL, Bafra Kaymakamı Ali KATIRCI ve eşi tarafından ‘Kadın Sağlığı Eğitim Projesi’ koordinatörü Sayın Hülya AKSOY’a bir çiçek takdim edildi.

      Bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan Bafra Kaymakamı Ali KATIRCI,  “Bugün ilimizde yürütülen ‘Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi’ konusundaki programın bir parçası olarak Bafra ilçemizde de bir eğitim programı icra ediyoruz. Aynı zamanda bu kampanyaya destek veren Özel Medibafra Hastanesi'ne de teşekkür ediyorum.  Bu toplantımızın temel amacı Kadın Sağlığı konusunda kadınlarımıza ve kızlarımıza eğitim vererek onları bu konu hakkında bilgilendirmektir. Çok geniş bir halk katılımıyla Vali değerli eşleri Hülya AKSOY hanımefendinin koordinatörlüğünde ‘Kadın Sağlığı Eğitimi Projesi’ çalışması kırsalda, ilçelerde ve kent merkezlerinde devam etmektedir.”dedi.

      Kadın Sağlığı Eğitim Projesi koordinatörü  Hülya AKSOY bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmasında, ’’Çok değerli Bafra hanımları projemize hoş geldiniz. Biz Samsun’da tüm kadınlarımızın kendi sağlıkları konusunda bilinçlenmesini istiyoruz. Bizler kadın olarak bazı şeyleri biliyoruz ama bunları uygulamak çok daha önemlidir. Projemizi İl Sağlık Müdürlüğümüzle birlikte yürütüyoruz. Bu projeyi yapmaktaki hedefimiz kadınları kendi sağlıkları konusunda bilinçlendirmektir.

      Özellikle kadını ilgilendiren kanser türlerinden birinci sırada olan meme kanseri konusunda kendi kendine meme muayenesi ile erken teşhis etme şansına sahip olduğumuz için bu muayeneyi her ay rutin olarak sizlerin kendinize uygulamasını istiyoruz. Bu projemizde sizleri  rahim ağzı kanseri, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, sigara, tuzun zararları ve menapoz gibi kadını ilgilendiren sağlık konularında bilgilendirmek istiyoruz.  Eminimki bunları biliyorsunuz ama bunları bilmek yetmiyor, bunları uygulamak çok önemlidir. 

       Burada öğrendiklerinizi lütfen kendinize uygulayın. Etrafınızdaki kadınlarla da paylaşın ki halka, halka büyüyerek devam etsin. Sağlıkla ilgili her konuda lütfen kendinizi ihmal etmeyin. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.’’dedi.

      Hülya AKSOY’un konuşmasının ardından Uzman Dr. Dilek BAŞAR tarafından katılımcılara kadın sağlığı eğitimi konusunda bir sunum gerçekleştirildi. 

      Bilgilendirme toplantısına ayrıca İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf KÖKSAL’da katıldı.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (6139) defa okunmuştur.

ETİKETLER

samsun

SAMSUN - HABERLERİ