SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
BÜYÜK SAMSUN BULUŞMA GECESİNDE İSTİKLAL MARŞI VE ATATÜRK YOK

BÜYÜK SAMSUN BULUŞMA GECESİNDE İSTİKLAL MARŞI VE ATATÜRK YOK

04 Nisan 2017 16:17 SalıSamsun Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Dayanışma Derneği (ASİYAD) tarafından Ankara Hilton Otelde "Büyük Samsun Buluşması" düzenlendi.

Ankara Samsun Sanayici İşadamları ve Yöneticileri Dayanışma Derneği (ASİYAD) tarafından Ankara Hilton Garden Inn'de düzenlenen "Büyük Samsun Buluşması" programında fiyaskolar yaşandı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu yapılmayan gecede,  önce sahnede Kuran-ı Kerim okundu. TBMM imamı tarafından okutulan kurandan sonra dua yapıldı.15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bir belgesel izletildi.  Ardından TRT spikeri Tijen Karaş, 15 Temmuz darbe gecesi yaşadıklarını anlattı.  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Samsun’un tanıtımı için konuşma yaptı.  Atatürk’ün şehri Samsun için hiçbir konuşmacı Atatürk’le ilgili bir kelime dahi etmedi.

SAMSUN TANITIM FİLMİNDE ATATÜRK’E YER VERİLMEDİ

Büyük Samsun buluşması için Ankara’da düzenlenen gecede Samsun’un tanıtımı ile ilgili sinevizyon gösterisi yapıldı. Amazon kadınların gösterildiği belgesel tanıtım filminde Atatürk ile ilgili bir kelime dahi geçmedi  ‘’Şarkıların, türkülerin söylendiği geceye katılanların bir kısmı, düzenlenen programda Samsun buluşma gecesine katılan konuklardan bir kısmı, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun olmamasından, gecede Kuran okutulup peşinden şarkı söylenmesine ve Atatürk’ün şehrinin buluşma gecesinde ATATÜRK ile ilgi hiçbir şeyin olmamasından son derece rahatsız oldular.

 Programa ayrıca, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yanı sıra, Samsun Vali İbrahim Şahin, 22. Dönem Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Erhan Usta, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ve Samsunspor Kulübü Başkanı Erkut Tutu, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, iş adamları, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (770) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Samsun -

SAMSUN - HABERLERİ