SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Samsun'da Gökhan Tepe heyecanı

Samsun'da Gökhan Tepe heyecanı

05 Haziran 2012 19:19 Salıİlkadım Belediyesi Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında organize ettiği konser programında 7 Haziran akşamı ünlü pop müziği sanatçısı Gökhan Tepe'yi sevenleri ile buluşturacak.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında halka çevre bilincinin yerleştirilmesi, geri dönüşüm çalışmaları ile çöpünüz altın olacak projesine dikkatlerini etmek amacıyla Çevrem Atık Yönetimi katkılarıyla "Ambalajı Getir, Konsere Katılmaya Hak Kazan" sloganıyla organize edilen  konser programı 7 Haziran Perşembe Günü 19.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

Vatandaşları geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak ve bu alışkanlığı toplum geneline yaymak amacıyla "Ambalajı Getir, Konsere Katılmaya Hak Kazan " sloganı ile ünlü pop müziği sanatçısı Gökhan Tepe'yi Samsunlularla buluşturacaklarını söyleyen İlkadım Belediye Başkanı Necatin Demirtaş,  Geri dönüşüme hassasiyetle yaklaşan bir yönetim anlaşıyı ile hizmet verdiklerini belirterek, " Türkiye'de ilk olarak başlattığımız Çöpünüz Altın Olacak projesi kapsamında vatandaşlarımızı geri dönüşüm sistemine entegre ettik. Her ay 30 çeyrek altın vererek vatandaşlarımızın geri dönüştürülebilir malzemeleri kaynağında ayrıştırma alışkanlığı kazandırdık. Bu alışkanlığı ilköğretim çağında eğitim gören öğrencilerimize anlatarak yaygınlaştırıyoruz.

Bu manada bu geri dönüşüm sistemini daha geniş kitlelere anlatmak ve duyarlılıklarını arttırmak amacıyla bir konser programı tertipledik. Konser alanına gelecek olan Samsunlular üzerinde geri dönüşüm logosu olan herhangi bir ürün ambalajı ile konsere katılabilecekler.

Bunu yapmamızdaki muradımız, geri dönüşülebilir malzemelerin neler olduğunu vatandaşımıza anlatmak ve dikkatini çekmektir. " dedi.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (833) defa okunmuştur.

SAMSUN / İLKADIM - HABERLERİ