SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Vali Kaymak sporcuları coşturdu

Vali Kaymak sporcuları coşturdu

14 Ekim 2017 16:42 CumartesiSamsun Valisi Osman Kaymak, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında katıldığı organizasyonda sporcularla bir araya geldi. Kulüplere ve sporculara malzeme desteğinin de yapıldığı etkinlik son derece keyifli anlara sahne oldu.

– Samsun Valisi Osman Kaymak, Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında katıldığı organizasyonda sporcularla bir araya geldi. Kulüplere ve sporculara malzeme desteğininde yapıldığı etkinlik son derece keyifli anlara sahne oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasını ardından Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Şener Aydın bir konuşma yaparak, Amatör Spor Kulüpleri hakkında bilgi verdi. Daha sonra spor kulüpleri branşlarında sportif gösteriler sundu. SPOR BAKANI BÜYÜK ŞANSTI Vali Sayın Osman Kaymak malzeme dağıtım töreninde yaptığı konuşmasında, “Bugün Amatör Spor Kulüplerine malzeme dağıtım törenindeyiz. Sevgili Gençler; Samsun ilimiz son yıllarda spor alt yapısına büyük yatırımlar yaptı. Özellikle İşitme Engelliler Olimpiyatları nedeniyle ilimizde çok sayıda spor tesisi yapıldı. İki Gençlik ve Spor Bakanımızın Samsun milletvekili olması ilimiz için büyük bir şanstı. TESİSLERİMİZİ VERİMLİ KULLANALIM Değerli Kulüp Yöneticileri; buradan özellikle sizlere seslenmek istiyorum. Lütfen bu tesisleri en iyi şekilde kullanalım. Sayın Spor Bakanımızın bizlerden de ricası şudur. İlimizdeki bu spor tesisleri, kapalı spor salonları, yüzme havuzları, atletizm, okçuluk, bowling ve güreş salonlarını kullanmamızı ve buraların hiç birinin boş kalmasını istemiyor. Bu spor salonlarından milli sporcular yetiştirelim. O yönüyle sporun her dalında kulüpler kuralım. Gerçekten Samsun’u gelecek yıllara taşıyacak yeni milli sporcular yetiştirelim. Sayın Bakanımızın bu yönde bizlere talimatları var. Bizlerde bu tesisleri öğrencilerimizle ve sporcularımızla birlikte en güzel bir şekilde kullanmak zorundayız.   SAMSUN’UN YENİ İL MÜDÜRÜNE SESLENDİ Yeni Gençlik ve Spor İl Müdürümüzden de ricamız odur. Lütfen ilimizdeki spor salonları sürekli çalışsın, boş kalmasın, ışıkları devamlı yansın istiyoruz. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz en iyi şekilde bu salonlardan istifade etsinler. Böylelikle sağlıklı ve güzel bir gençlik yetişsin istiyoruz. Bugün burada her kulübümüze beş bin liranın üzerinde malzeme yardımı yapacağız. Bu çok önemli bir katkıdır. Bu yönüyle Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a çok teşekkür ediyorum. Bu malzemelerinizi en iyi şekilde kullanmanızı istiyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu malzemelerin gençlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum”dedi.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==>https://www.samsunhaber.com/samsun-haber/vali-kaymaktan-sporculara-malzeme-destegi-h27000.html

Samsun Haber | Samsun Son Dakika Haberleri | Samsunspor

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (846) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Samsun - alisi - Osman - Kaymak - sporcularla - bir - araya - geldi -

SAMSUN / İLKADIM - HABERLERİ