SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
PİAZZA'DAKİ HALK OYUNLARI FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

PİAZZA'DAKİ HALK OYUNLARI FESTİVALİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

18 Mayıs 2017 10:25 PerşembeAlışverişin yanı sıra sosyal yaşamın da merkezi olan Piazza, Samsun Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Halk Oyunları Festivali’ne ev sahipliği yaptı.

Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Adıyaman ve Kıbrıs’ın halk oyunları ekiplerinin katıldığı festival, Piazza ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşattı.

Karadeniz’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Piazza, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Halk Oyunları Festivali’ni ziyaretçileri ile buluşturdu. Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Adıyaman ve Kıbrıs Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerini sergilediği etkinlikte, Piazza ziyaretçileri farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu.Birbirinden renkli gösterilerin yer aldığı festivali, küçükten büyüğe her yaştan Piazza ziyaretçisi yoğun ilgiyle izledi. Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen festivalde yine yörelerin halk oyunları ekipleri, örflerini ve geleneklerini başarıyla yaşattı.

 

 

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (360) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Piazza - Samsun

SAMSUN - HABERLERİ