SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
Başkan Togar,

Başkan Togar, "Eğitim bizim önceliğimizdir "dedi.

01 Ocak 2018 13:20 PazartesiTekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, hayırseverlerin desteği ile ilçede yeni bir okulun temelini attı.

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde hayırseverlerin desteği ile yeni bir okulun temeli, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayat Togar ve davetlilerin katılımı ile atıldı.  Başkan Togar, " İlçemize yeni eğitim yuvalarının kazandırılması konusunda üzerimize düşen tüm görevleri tepeden tırnağa yerine getirmeye bugün olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz” dedi.

Başkan Togar, " Gökçe Karaoğlan İlk Ortaokulumuzun önüne bizlerin ve Belediyemizin her türlü desteği ile hayırsever işadamı Kadir Korkmaz ve eşi Melek Korkmaz hanımefendinin inşaatıyla binanın içindeki tüm araç gereç ve iç teşekkülünün yapacağı Dursun Korkmaz ilköğretim okulu adını taşıyacak binamızın temelini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Yalçınkaya, mahalle muhtarlarımız Mustafa Ayyıldız ve Ahmet Şahin, Gökçe Karaoğlan İlk Ortaokulu Müdürümüz Güven Bostancı, müteahhitimiz Ali Kabadayı ve mahalle sakinlerimizle dualar eşliğinde kurban keserek attık "dedi. 

OKUL ÇOK AMAÇLI OLACAK  
Okulun çok amaçlı olacağını belirten Başkan Togar, " 10 derslik, yemekhane, spor salonu, konferans salonu, laboratuvar, ana sınıfı ve her türlü bilişsel ve fiziksel yapıya sahip okulumuz yeni eğitim öğretim yılına tamamlanarak öğrencileriyle buluşturulması hedefleniyor. Okulumuzun inşaatının kazasız belasız devam etmesi temennilerimiz ile kestiğimiz kurbanımızı Gökçe Karaoğlan Yatılı Kuran kursumuza bağışladık. Rabbim kazasız belasız inşaatı tamamlayarak hizmete açmamızı nasip etsin. Ayrıca hayırsever işadamı Kadir Korkmaz ve eşi Melek Korkmaz hanımefendiye bu güzel eseri ilçemize kazandırdıkları için teşekkür ederim "ifadelerini kullandı.  

tekkekoy-(2)-020.jpgtekkekoy-(3)-014.jpgtekkekoy-(1)-017.jpgSamsun'un Tekkeköy ilçesinde hayırseverlerin desteği ile yeni bir okulun temeli, Tekkeköy Belediye Başkanı Hayat Togar ve davetlilerin katılımı ile atıldı. 

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (192) defa okunmuştur.

ETİKETLER

Tekkeköy - Hasan - Togar - Yeni - Okul

SAMSUN / TEKKEKÖY - HABERLERİ