SAMSUN 21 °C
En Düşük 13 °C
En Yüksek 22 °C
Karakter Boyutu :
TEKKEKÖY'DE OLİMPİYAT HEYECANI

TEKKEKÖY'DE OLİMPİYAT HEYECANI

17 Temmuz 2017 10:09 Pazartesi23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın resmi maskotu Çakır, olimpiyatların resmi açılış ve kapanış töreninin yapılacağı ilçe olan Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı makamında ziyaret etti.

 

23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın resmi maskotu Çakır, olimpiyatların resmi açılış ve kapanış töreninin yapılacağı ilçe olan Samsun Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı makamında ziyaret etti.

 

18-30 Temmuz tarihleri ararında Samsun’un ev sahipliğinde düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nın tanıtım etkinlikleri sürüyor. Deaflympics 2017 resmi maskotu Çakır, tanıtım etkinlikleri kapsamında Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı makamında ziyaret etti. Maskot Çakır, Tekkeköy Belediyesi çalışanlarıyla selamlaşarak belediye binasını gezdi.

Olimpiyatların resmi açılış ve kapanış töreni Tekkeköy’de yapılacak

Deaflympics için Tekkeköy Belediyesinin tüm imkanlarının seferber edildiğini söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘Tekkeköy olarak olimpiyatlar için her alanda hazırız. Türk spor tarihinin en büyük organizasyonunun resmi açılış ve kapanış törenleri ilçemizdeki yeni 19 Mayıs Stadı’nda yapılacak. Bu ilçemiz için büyük bir onur ve gurur kaynağı. Binlerce yerli ve yabancı misafir ağırlayacağız. Biz de ilçe olarak bu bilinç ile hareket ediyoruz. Özellikle tanıtım noktasında ilçemizin tamamında yer alan açık hava tanıtım tabelaları, bilbordlarımız ve belediye binamız başta olmak üzere birçok noktada Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen olimpiyat görselleri yer alıyor” dedi.

 

 

Deafylmpics ev sahipliğinin Samsun için büyük şans olduğunu dile getiren Togar, “Bu önemli organizasyonun şehrimizde gerçekleştirilmesini sağlayan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyor ve tüm Samsun’un bu uluslararası organizasyona katılım sağlamaya davet ediyorum’’ diye konuştu.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (804) defa okunmuştur.

SAMSUN / TEKKEKÖY - HABERLERİ